/userfiles/654.png

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANDI...        19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı il&...           • İFTARA DAVETLİSİNİZ...            Belediyemizin her yıl düzenlediği '' Geleneksel İ...           • ATIKSU ARITMA TESİSİ EKİPMAN ALIM İHALESİ YAPILACAKTIR...         ATIKSU ARITMA TESİSİ İÇİN EKİPMAN EFLANİ BELEDİYESİ FEN İŞ...           • ÇELEBİLER MAHALLESİ SOSYAL TESSİ AÇILIŞI VE HIDIRELLEZ PROGRAMI YAPILDI...           Belediyemiz tarafından Çelebiler Mahallesi Toygaraltı...           • BAŞKANIMIZ ERTUĞRUL, OKULLARIMIZIN HAZIRLAMIŞ OLDUKLARI TUBİTAK 4006 BİLİM FUARINI ZİYARET ETTİ...                  Belediye Başkanımız İbrahim ER...           • BELEDİYEMİZ PERSONELİ MUAMMER CEBECİOĞLU LİSE ÖĞRENCİLERİNE YANGIN HAKKINDA BİLGİLER VERDİ...     Belediye personlimiz Muammer CEBECİOĞLU tarafından lise öğrencilerimize '' Yang...           • PERSONELİMİZE MADDE BAĞIMLILIĞI İLE İLGİLİ EĞİTİM VERİLDİ...           Belediye personelimize Karabük Aile ve Sosyal Politikal...           • 23 NİSAN ULUSAL EGMENLİK VE ÇOÇUK BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI... 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramının 98.yıl dönümü dolayısıy...           • VATANDAŞLARIMIZLA BULUŞMA VE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI...     Belediyemizin organize ettiği '' Vatandaşlarımızla Buluşma ve İstişare'' toplantısı ...           • TOKİ BAŞVURULARINDA SON TARİH 30 MART 2018... 1. Etap Konut projesi kapsamında başvurular 07.02.2018 tarihinden itibaren Belediyemiz tarafından ...           
Canlı Yayın

Anket
İstatistikler
Toplam: 401490
Aktif: 4
Bugün: 3
Dün: 319
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

2016 YILI MART AYI MECLİS KARARI

         Belediye Meclisinin Mart 2016 ayı mutad toplantısının  1.  birleşiminin 1. oturumuna ait tutanaktır.

 

              Belediye Meclisi Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL' un başkanlığında, üyelerden Erdal KARAMAN, Orhan SAVAŞ, Ramazan SUSOY, Fatih DEVLETOĞLU, Mehmet GÜNGÖR, Emin ULUSOY, Mahir ERENLER' dan müteşekkil olmak üzere saat 14:00 da toplandı.

 

                     13- KARAR:

           Gündemin 2. Maddesi gereğince Denetim Komisyonunca hazırlanan 2015 Mali Yılı Denetim Raporunun görüşülmesine geçildi. Hazırlanan Denetim Raporu Komisyon Başkanı Erdal KARAMAN tarafından okundu. Bu arada üyelerden Orhan SAVAŞ’ın toplantıya iştirak ettiği görüldü. Belediye Başkanı üyelere görüşleri için söz verdi. Üyelerden Mahir ERENLER Raporda tahsil edilmeyen gelirlere yer verilmediğini söyledi. Bu konuda Belediye Başkanı Komisyonunun görevleri hakkında açıklamalarda bulundu. Söz konusu bilgilerin Kesin Hesap görüşmelerinde gündeme geleceğini izah etti. Müzakere edildikten sonra yapılan oylama neticesinde 2015 Mali Yılı Denetim Raporu Mahir ERENLER’in karşı oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi. 

                      14- KARAR:

             Gündemin 3. Maddesi gereğince Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 25.02.2016 gün ve 30 sayılı yazısı okundu. Müzakere edildikten sonra 2016 Mali yılı gelir bütçesinde ek gelir sağlandığından aşağıda gelir ve gider kalemlerinde gösterildiği üzere ek bütçe yapılmasına 5393 sayılı Kanunun 18/b maddesine istinaden oy birliği ile karar verildi.

EK BÜTÇE GELİR KALEMLERİ                                                                                   

 

05.09.01.99 Diğer Çeşitli Gelirler (Nakit artığı – Yılbaşı Banka Mevcudu)…..............................................................…………….....570.000 TL

                                                                                                                                           

 

 TOPLAM                                                                                                570.000 TL

 

EK BÜTÇE GİDER KALEMLERİ                                                                                             

 

46.78.05.30-.04.4.1-5-06.01.04.01 Harcama Kalemine ……………420.000 TL

46.78.05.30-.04.4.1-5-06.05.02.01 Harcama Kalemine…………….150.000 TL

                                                                                                                                           

 

 TOPLAM                                                                                          570.000 TL

                     15- KARAR:

           Gündemin 4. Maddesi gereğince İlçemiz Kent Konseyinin 20 Ocak 2016 tarihli toplantı kararlarının görüşülmesine geçildi. Komisyon raporu Belediye Başkanı tarafından okundu. Rapor görüşülerek benimsendi. Eski Sağlık Ocağının kapalı ve açık alan müze haline getirilmesi hususunda üyeler görüşlerini açıkladılar. Belediye Başkanı oranın Toplu Konut alanı olarak teklif edildiğini ve düşünülen müze için Belediye Hamamının uygun olacağı görüşünü ifade etti. Belediye Başkanının görüşü Üyelerden Emin ULUSOY’un karşı görüşüne karşılık oy çokluğu ile benimsendi. Eflani Kent Konseyi Eğitim Kültür ve Sosyal İşler Birimi tarafından gündeme getirilen tanıtım çalışmaları değerlendirilerek bir broşürde derlenip dağıtılmasına oy birliği ile karar verildi. 

                  

                     16- KARAR:

           Gündemin 5. Maddesine istinaden gündeme alınacak konular kapsamında Belediye Başkanlığının 01.03.2016 gün ve 165 sayılı kamulaştırma ile ilgili yazısı okundu. Gündeme alınmasına oy birliği ile karar verildi. Müzakere edildikten sonra; Toplu Konut Projesine arsa temini amacıyla Maliyenin müştereken hissedar olduğu 395 ada 5 parsel, 400 ada 2 parsel, 401 ada 1 parsel ve 402 ada 7 parsel numaralı taşınmazlarda özel şahıslar adına kayıtlı bulunan hisselerin, 5393 sayılı Kanunun 18/e Maddesi gereğince Belediye Meclisine verilen yetkiye istinaden 4650 sayılı Yasa ile değişik 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanunu Hükümleri gereğince kamulaştırılmasına oy birliği ile karar verildi. 

              Gündeme alınacak başka konu bulunmadığından dilek ve temennilerden sonra Nisan 2016 Toplantısının 06.04.2016 tarihinde saat 14:00’ da yapmak üzere toplantıya son verildi.

    

   

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: UTasarım